Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Lago di Ledro

Jezero Ledro je o mnoho menší než Garda. Zároveň je však také o mnoho klidnější a méně turisticky vytížené. lago di ledro K jezeru se dá přijet z Rivy del Garda bezproblémů tunelem (autem), či veleznámou cyklistickou trasou Strada del Ponale. Jezero se dá objet celé dokola, je lemováno několika kavárnami, restaurací, obchodem a hlavně spoustou odpočívadel se stolky přímo u jezera. Přímo nad jezerem ční hory, skrz které můžete prohlédnout Ponálzským průsmykem. V oblasti jsou i dva kempy, jeden méně vybavený, ale za to podstatně levnější (než na Gardě). Druhý naopak velmi luxusní, ale nikterak předražený.


Jezero Ledro je skvělým výchozím bodem pro cyklisty a horské turisty. Na plážích je možné si půjčit šlapadla, katamarány, veslice a plachetnice, surfy a kanoe. lago di ledroTaké milovníci rybářského sportu si zde přijdou na své. Díky bohaté fauně je jezero plné pstruhů,okounů, bělic, marén, línů a třeba úhořů. Je nutno zřídit si rybářské povolení. Ledro je morénového původu a leží ve 560 m.n.m. Od roku 1929 je výška hladiny řízena potřebou vody v elekrárně v Rivě del Garda. Voda je vedena 6 km dlouhým podzemním potrubím, vytesaným do skály. Jezero je napájeno mnoha prameny, hlavně podvodními, a dále říčkami Massangla, Assat di Pur a Assat di Pieve.
Sport na lago di Garda

Odkazy

windsurfing
windsurfing club Velké Dářko

Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, Funtandem-tandemové seskoky, Biketrip cyklotrasy, Letní dovolená Itálie, Letní dovolená u moře, Dovolená Rhodos, Na vrchol, Stany, spacáky, samonafukovací karimatky, Hory, cesty, fotky, sny, Dálky, Ubytování Alpy, Dovolená a zájezdy, Kurzy paraglidingu, ubytování Budapešť, Korsika - CK IBIS, netsport.cz, Víkendové pobyty v Čechách, sportcz.cz, CK Sindibad, dovolená Chorvatsko, dovolená Bulharsko, dovolenka za najnižšie ceny, Vaša vysnívaná dovolenka v Chorvátsku za Last minute ceny, Ubytování Livigno, odkazy