Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Kiteboarding Lago di Garda

Kiteboarding a kitesurfing se stal po windsurfingu jedním z neoblíbenějších vodních sportů na Gardě.

Lago di Garda ovlivňuje spousta větrů, těmi hlavními však jsou Ventolago di garda (vanoucí od jihu začínající zhruba kolem 7mé hodiny ranní a kulminující zhruba v 9 hodin dopoledne) a Ora( o něco slabší avšak i tak vcelku stabilní vítr začínající zhruba kolem 13:00 hod). Díky geografické poloze a tvaru jako venturiho trubice je vítr v oblasti téměř stabilní. Někdy se však stane že počasí není příhodné a termika se nekoná (to se stane opravdu zřídka kdy). Díky těmto okolnostem nabízí jezero ideální podmínky pro spoustu vodních sportů. Čím více na sever tím je trychtýř užší a vítr spolehlivější.Nejpříznivější podmínky pro kite nabízí Conca d’Oro. Jízda na kitu je v oblasti Tyrol zakázaná s výjimkou právě Conca d’Oro, navíc od května do října je i zde povoleno jezdit pouze od 18.30 a to jen v úzkém pruhu.lago di garda Mimo to musí mít kitesurfer licenci získanou jednou z místních škol. Oblast Conca d’Oro občas ovlivní frontální proudění neboli vítr Ponale.

Na celém jezeře je povinná plovací vesta čí jiný záchranný prostředek dle 89/686/CEE s označením normy a výtlakem. Některé neopreny již tuto normu spňují samy o sobě. A není to zákon, který si jen tak někdo vymyslel, mistní jezerní policie pilně kontroluje a mimo jiné uděluje tučné pokuty, shruba kolem 173€. Jezero Garda je vhodné pro začínající windsurferaře, kiter už musí být zkušenější. Začátečníci můžou jezdit pouze pod dohledem místní školy.
Podrobnější mapa Lago di Garda se směry větru ->mapa<- (zdroj: www.visitgarda.com)

Jednoduchá schéma informující o síle větru v oblastech Lago di garda ->mapa<-


Sport na lago di Garda

Odkazy

windsurfing
windsurfing club Velké Dářko

Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, Funtandem-tandemové seskoky, Biketrip cyklotrasy, Letní dovolená Itálie, Letní dovolená u moře, Dovolená Rhodos, Na vrchol, Stany, spacáky, samonafukovací karimatky, Hory, cesty, fotky, sny, Ubytování Alpy, Dovolená a zájezdy, Kurzy paraglidingu, ubytování Budapešť, Korsika - CK IBIS, netsport.cz, Víkendové pobyty v Čechách, sportcz.cz, CK Sindibad, dovolená Chorvatsko, dovolená Bulharsko, dovolenka za najnižšie ceny, Vaša vysnívaná dovolenka v Chorvátsku za Last minute ceny, Ubytování Livigno, odkazy